į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
NAUJIENOS

 Kubilas

(2018-12)

Vos tik sulaukus pirmųjų klientų skambučių teko pripažinti, jog sodyba – ne sodyba, jei joje nėra kubilo! Tad ilgai nelaukus Geluvos sodyba įsigijo naujutėlaitį kubilą paaukštintais šonais, hidro masažo bei oro masažo sistemomis, įmontuotu besikeičiančių spalvų LED šviestuvu.

Didžiuliai kubilai, sklidini vandens, naudojami nuo seniausių laikų Japonijoje, Kinijoje, jie paplitę visam pasaulyje, o ypač populiarūs Skandinavijoje. Dėl šios priežasties Lietuvoje sparčiai populiarėjantys malkomis kaitinami kubilai dažnai vadinami Japoniška arba Norvegiška pirtimi. Kai­ti­ni­ma­sis ku­bi­le – tie­siog iš­si­gel­bė­ji­mas tiems, ku­rie sun­kiai iš­tve­ria suo­miš­kos sau­nos karš­tį ar­ba ru­siš­kos pir­ties drėg­mę.

Kubilas - nepakartojama atrakcija romantikos mėgėjams. Kubilas Lietuvoje yra išskirtinai lauko atributas, taigi besimaudant galima kvėpuoti grynu oru, gėrėtis žvaigždėmis ir ramiai kalbėtis. Šia pirtimi galima mėgautis ne tik šiltais vasaros vakarais, kur kas egzotiškesnė procedūra žiemą - garuojantis kubilo vanduo ir žiemos šaltukas bei snieguotos medžių šakos: kas gali būti geriau? Taip pat, galima derinti tikros pirties procedūras su procedūromis kubile: išsikaitinę garinėje pirtyje, atsigaivinsite, pailsėsite kubile, o jei po to dar seka eketė...

Lauko kubilas yra mėgstama pramoga ne tik įvairių švenčių metu, bet ir laisvalaikio praleidimo būdas. Tačiau ne kiekvienas, besirenkantis lauko kubilo teikiamus malonumus, žino apie kubilo praktiškąsias ir sveikatinamąsias savybes. Vandens terapijos nauda sveikatai žinoma jau tūkstančius metų. Dažnas, pasirinkęs lauko kubilą, kaip pramogą ar laisvalaikio praleidimo būdą net nesusimąsto, jog tuo pačiu jis padeda savo sveikatai.

Maudynės karštame kubile, skatina raumenų bei viso kūno atsipalaidavimą, išsilaisvinimą nuo streso, pykčio ir kitų neigiamų emocijų, ša­li­na nuo­var­gį, o temperatūrų kontrastas ir mau­dy­nės snie­ge grūdina, su­tei­kia žva­lu­mo ne vie­nai die­nai. Maudantis kubile dėl temperatūros kaitos stiprėja kraujagyslės, aktyvinama kraujotaka, o organai geriau aprūpinami deguonimi, atsiveria kūno poros, organizmas išvalomas nuo toksinų, o oda tampa skaistesnė. Žmonėms, kenčiantiems nuo artrito, tai tikra palaima, kadangi karštas vanduo palaiko sąnarių judėjimą, atstato ir palaiko jų tvirtumą, lankstumą. Laikas praleistas karštame kubile yra itin naudingas kenčiantiems širdies ir kraujagyslių ligomis (pasinėrus į vandenį, pakyla kūno temperatūra ir išsiplečia kraujagyslės, šie procesai pagreitina kraujo cirkuliaciją ir skatina išskirti daugiau endorfinų - natūralių Jūsų kūno nuskausminamųjų). Tai yra puiki profilaktinė priemonė sustiprinti imuninę sistemą nuo peršalimo, slogos, gripo, juk tai ypač aktualu Lietuvoje, kai orai tokie permainingi, o įvairios peršalimo ligos tiesiog lipte limpa.

Maudynės lauko kubile, tai ne tik maloni pramoga ar poilsis, bet ir neišsenkanti nauda sveikatai, tad Geluvos sodyba kviečia savo svečius išbandyti garuojantį kubilą. Pirmieji jau tai padarė Salda UAB inžinieriai konstruktoriai: